• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • ZBC
Drukuj Ranking Bibliotek 2020

Dębnowska biblioteka po raz kolejny w czołówce najlepszych bibliotek w Polsce


 

Szanowni Czytelnicy!

 11 grudnia 2020 r. Rzeczpospolita opublikowała wyniki 10. Edycji Rankingu Bibliotek, który wyłonił najlepsze biblioteki miejsko-gminne w Polsce.  Według rankingu dębnowska książnica zajęła 3 miejsce w województwie zachodniopomorskim, a 27 miejsce w Polsce (w 2019 miejsce 33).

Mimo pandemii, która spowodowała ograniczenie czytelnikom dostępu do księgozbioru dębnowska biblioteka starała zapewnić użytkownikom dostęp do zasobów. Pomagały jej w tym nowe technologie, które miały za zadanie utrzymać stały kontakt czytelników z biblioteką.

Celem rankingu „Rzeczpospolitej” i Instytutu Książki jest wyróżnienie najlepszych bibliotek w Polsce, doceniając w ten sposób zaangażowanie samorządów, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną nagrodzenie laureatów 10. Edycji Rankingu Bibliotek 2020 miało charakter wirtualny, bez udziału publiczności. Transmisja wydarzenia była realizowana na Facebooku i YouTube Instytutu Książki.

RANKING BIBLIOTEK 2020 r: https://www.rp.pl/assets/pdf/RP3460261211.PDF