Drukuj Ranking Bibliotek 2020

DÄ™bnowska biblioteka po raz kolejny w czoÅ‚ówce najlepszych bibliotek w Polsce

Szanowni Czytelnicy!

11 grudnia 2020 r. Rzeczpospolita opublikowaÅ‚a wyniki 10. Edycji Rankingu Bibliotek, który wyÅ‚oniÅ‚ najlepsze biblioteki miejsko-gminne w Polsce.  WedÅ‚ug rankingu dÄ™bnowska książnica zajęła 3 miejsce w województwie zachodniopomorskim, a 27 miejsce w Polsce (w 2019 miejsce 33).

Mimo pandemii, która spowodowaÅ‚a ograniczenie czytelnikom dostÄ™pu do ksiÄ™gozbioru dÄ™bnowska biblioteka staraÅ‚a zapewnić użytkownikom dostÄ™p do zasobów. PomagaÅ‚y jej w tym nowe technologie, które miaÅ‚y za zadanie utrzymać staÅ‚y kontakt czytelników z bibliotekÄ….

Celem rankingu „Rzeczpospolitej” i Instytutu Książki jest wyróżnienie najlepszych bibliotek w Polsce, doceniajÄ…c w ten sposób zaangażowanie samorzÄ…dów, które uznaÅ‚y, że dobrze dziaÅ‚ajÄ…ca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkaÅ„com bezpÅ‚atnego dostÄ™pu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów. W tym roku ze wzglÄ™du na sytuacjÄ™ epidemiologicznÄ… nagrodzenie laureatów 10. Edycji Rankingu Bibliotek 2020 miaÅ‚o charakter wirtualny, bez udziaÅ‚u publicznoÅ›ci. Transmisja wydarzenia byÅ‚a realizowana na Facebooku i YouTube Instytutu Książki.

RANKING BIBLIOTEK 2020 r: https://www.rp.pl/assets/pdf/RP3460261211.PDF