Drukuj "Bilet za jeden uśmiech..."

Zimowe ferie w Oddziale Dziecięcym

Jak co roku Oddział Dziecięcy Biblioteki Publicznej zorganizował zajęcia dla dzieci spędzających ferie w naszym mieście. Każdego dnia na spotkania przybywało ok.35 dzieci.

Uczestnicy oprócz nawiÄ…zania nowych przyjaźni, mogli miÅ‚o  i bezpiecznie spÄ™dzić czas na zabawie, doskonaleniu zdolnoÅ›ci plastycznych, zdobywaniu wiedzy oraz przenoszenia siÄ™ w „krainÄ™ baÅ›ni” dziÄ™ki wÅ‚asnej wyobraźni, którÄ… pobudzaÅ‚y czytane bajki  i opowiadania.

Codzienne picie gorÄ…cej herbatki na powitanie i rozpoczÄ™cie dnia, staÅ‚o siÄ™  tradycjÄ… podczas Å›nieżnych i mroźnych dni.

Dzieci maiÅ‚y okazjÄ™ „dać coÅ› od siebie” potrzebujÄ…cym naszej pomocy ptakom, które zimowaÅ‚y na naszych terenach. ZgromadziÅ‚y spory zapas pieczywa oraz ziarna  i wspólnie z opiekunami dokarmiaÅ‚y zwierzÄ™ta.

Jak siÄ™ okazaÅ‚o „sroga zima, nie jest taka zÅ‚a”, kiedy posiada siÄ™ tak wspaniaÅ‚Ä… wyobraźniÄ™ jak dzieci…hu...hu...ha… - ponieważ dziÄ™ki wspólnej zespoÅ‚owej pracy, po przeczytaniu „OpowieÅ›ci z Doliny Muminków”, uczestnicy podczas wyjÅ›cia na spacer ulepiÅ‚y piÄ™knego Å›nieżnego… Muminka – prosto z opowieÅ›ci – zabawa przy tym byÅ‚a wyÅ›mienita, wszyscy spisali siÄ™ na medal.

GoÅ›ciem OddziaÅ‚u byÅ‚ również funkcjonariusz straży pożarnej – starszy ogniomistrz Jacek ZajÄ…c, który w ciekawy i obrazowy sposób, przybliżyÅ‚ dzieciom pracÄ™ strażaka, by mogÅ‚y wyposażone w  bogatÄ… wiedzÄ™ wykonać prace, które wzięły udziaÅ‚ w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i mÅ‚odzieży pod hasÅ‚em – „Wiatr, wypadek, ogieÅ„, woda – strażak zawsze rÄ™kÄ™ poda”.

OddziaÅ‚ DzieciÄ™cy w czasie ferii, odwiedziÅ‚y również dzieci z SP w Cychrach, które podczas zajęć  mogÅ‚y rozwijać wspólnie ze wszystkimi uczestnikami swoje zdolnoÅ›ci aktorskie wykorzystywane w trakcie zabawy  w „Kalambury”.

Dla wszystkich dzieci biorÄ…cych udziaÅ‚ w zajÄ™ciach, pracownicy zorganizowali „Kino u Kubusia”, gdzie biletem wstÄ™pu na film pt. „Epoka Lodowcowa 3”, byÅ‚ jeden „uÅ›miech”. Rozdawano popcorn i chipsy by nie zabrakÅ‚o znajomego odgÅ‚osu „chrupania” – jak to w kinie bywa.

Mali uczestnicy mogli liczyć także na „maÅ‚e co nieco”, podczas balu przebieraÅ„ców, który odbyÅ‚ siÄ™ na uwieÅ„czenie wspólnie spÄ™dzonego czasu.

I jak na zakoÅ„czenie karnawaÅ‚u przystaÅ‚o, zabawa byÅ‚a wyÅ›mienita, humory dopisywaÅ‚y a uÅ›miech pozostawaÅ‚ na buziach dzieci do koÅ„ca balu – tylko… ferie siÄ™ skoÅ„czyÅ‚y…

Z serdecznymi życzeniami pogody ducha, samych wspaniaÅ‚ych przyjacióÅ‚ oraz szóstek i piÄ…tek w czasie trwajÄ…cego roku szkolnego, życzÄ… pracownicy OddziaÅ‚u DzieciÄ™cego i….oby do wakacji…

Milena Szewczyk   i  Natalia Pulikowska