• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • ZBC
Drukuj Projekt MAMY W DZIAŁANIU

Projekt MAMY W DZIAŁANIU

 

W grudniu br. zakończono biblioteczny projekt MAMY W DZIAŁANIU!, dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla Mamy” edycja III. Przy bibliotece (w związku z projektem) powstał KLUB DLA MAM, który mimo zakończenia projektu dalej prężnie funkcjonuje i zrzesza mamy chcące znaleźć swoją przestrzeń do spotkań, relaksu i samorozwoju, do wymiany doświadczeń, gdzie mamy się spotykają, kreatywnie i twórczo spędzają czas.

 

Na projekt składał się cykl warsztatów, panele dyskusyjne i sesje zdjęciowe. Największą popularnością cieszyły się warsztaty jogi i bliskości, poprowadzone przez Partycję Wajdę. Nasze drogie uczestniczki nie tylko nauczyły się podstawowych asan relaksacyjnych i rozciągających, ale również przebyły duchową drogę do swojego wnętrza doceniając piękno wokół siebie i w sobie. Następne fantastyczne warsztaty, tym razem z samoobrony zostały poprowadzone przez Artura Bednarczyka. Nasze wspaniałe mamy uczyły się zachowań umożliwiających odparcie ataku silniejszego napastnika i technik walki wręcz. Instruktor kursu samoobrony przekazał uczestniczkom wiedzę na temat: jak unikać zagrożenia, jak zachować się w sytuacjach podwyższonego ryzyka, nie wpadać w panikę lub jeżeli na to już za późno - jak skutecznie działać pod wpływem stresu. Kolejnymi warsztatami, które pokochały nasze uczestniczki były warsztaty psychologiczne z Moniką Kawką. Nasze mamy dowiedziały się, jak aktywnie rozwiązywać problemy związane z powrotem do pracy oraz o wyzwaniach związanych z łączeniem życia rodzinnego i zawodowego. Każda z uczestniczek poznała swoje talenty, skorzystała z warsztatów i indywidualnych konsultacji eksperckich, wymiany doświadczeń inspirujących do dalszych działań. W spotkaniach KLUBU DLA MAM uczestniczyła Magda Jędrzejewska z Północnej Izby Gospodarczej, oddział w Dębnie oraz Ewelina Czaplińska - przedstawicielka Stowarzyszenia Kobiece Oblicze Biznesu i wiceprezeska Północnej Izby Gospodarczej, oddział w Dębnie. Panie poruszały takie tematy jak aktywne rozwiązywanie problemów z powrotem na rynek pracy kobiet po urlopach macierzyńskich, rodzicielskich i wychowawczych. Warsztaty przebiegły w fantastycznej atmosferze, a nasze wspaniałe uczestniczki mogły rozszerzać horyzonty własnych możliwości i miały okazję do przekucia ich we własny biznes i odkrycie twórczego potencjału.

Na zakończenie odbyły się kobiece sesje zdjęciowe z udziałem szczecińskiej fotografki Angeliki Bykowskiej, a o makijaż naszych pięknych uczestniczek zadbała Marta Sztenhauzer-Myszczyszyn - dębnowska mistrzyni makijażu MSM Make Up Arstist. Efekty zdjęć zachwycają i już są zapowiedziane kolejne edycje sesji zdjęciowych w bibliotece. Projekt MAMY W DZIAŁANIU! dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla Mamy” edycja III, powstał dzięki i z myślą o naszych wspaniałych czytelniczkach będących mamami. Chcieliśmy stworzyć dla nich miejsce, w którym mogą skupić się na swoich potrzebach i pragnieniach. Przestrzeń wymiany doświadczeń i przede wszystkim relaksu. Największą wartością dodaną tego projektu jest fakt, że pomiędzy uczestniczkami naszego projektu MAMY W DZIAŁANIU! zawiązały się przyjaźnie, które obfitują w wiele wspaniałych inicjatyw, w tym stałe spotkania w bibliotece w KLUBIE DLA MAM.

 

Ewelina Maciocha-Pławska

Karolina Gabrysiak

 oddział dziecięcy BPMiG w Dębnie