Drukuj Cygańska poezja ludowa w bibliotece

Cygańska poezja ludowa w bibliotece

30 maja br. w dÄ™bnowskiej bibliotece odbyÅ‚o siÄ™ pierwsze spotkanie z uczestnikami Åšrodowiskowego Domu Samopomocy oraz uczestnikami Dziennego Domu Seniora + z DÄ™bna, które zostaÅ‚o zorganizowane przez pracownice wypożyczalni d/dorosÅ‚ych.  Spotkanie byÅ‚o poÅ›wiÄ™cone tematyce cygaÅ„skiej. Uczestnicy poznali kulturÄ™ cygaÅ„skÄ… oraz poezjÄ™ poetki romskiej BronisÅ‚awy Wajs - Papuszy i Edwarda DÄ™bickiego, która byÅ‚a czytana w jÄ™zyku polskim i romskim przez JoannÄ™ Symeniuk i JoannÄ™ BiaÅ‚ek. FinaÅ‚em spotkania byÅ‚ pokaz taÅ„ca romskiego w wykonaniu Joanny Symeniuk w oryginalnym stroju cygaÅ„skim, która zachwyciÅ‚a swym wystÄ™pem wszystkich zebranych goÅ›ci. DziÄ™kujemy Joannie BiaÅ‚ek i Joannie Symeniuk za poÅ›wiÄ™cony czas i wspóÅ‚pracÄ™.