• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie
Drukuj W krainie krasnoludków

W KRAINIE KRASNOLUDKÓW

Rankiem 7 czerwca  2010 roku w Oddziale Dziecięcym naszej biblioteki odbyło się już kolejne spotkanie w ramach programu „ CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”.

Tym razem zaproszeni goście przybliżyli  dzieciom świat krasnoludków, czytając książeczkę pt. „Bajki dla przedszkolaków
o krasnoludkach”.

I tak Piotr Downar burmistrz naszego miasta, czytając „ Czy to bajka , czy nie bajka” Marii Konopnickiej – wprowadził dzieci
w temat - zapewniając ich, że świat krasnali istnieje –będąc o tym święcie od dawna przekonanym.

Kolejni zaproszeni goście; panie Zofia Wiśniewska, Małgorzata Lenkiewicz i Janina Tylman, jednogłośnie potwierdziły i umocniły to zapewnienie, poprzez ciekawie opisane historie, które chętnie przeczytały słuchającym dzieciom.

Przybyli w tym dniu słuchacze z przedszkola nr. 1 i 2 z Dębna, brali czynny udział w poszukiwaniu zagubionego krasnala – Tatinka, którego poszukiwały Maminka – jego żona i Halunka- jego córka (bajkowe postacie
w które wcieliły się pracownice Oddziału Dziecięcego). Tatinek zapodział się w jakiejś opowieści o krasnalach i aby go odnaleźć Maminka i Halunka, skupiły całe nadzieje zarówno w czytających jak i słuchających. Na nich bowiem spoczywał obowiązek odszukania zagubionego Tatinka.

Jaka wielka była radość, gdy okazało się, że Tatinek wybrał się do jednej z czytanych bajek
i ciężko tam pracował, przy okazji -jak to
w bajkach zwykle bywa - morałem mądrym, słuchające dzieci obdarował…

Maminka i Halunka, były przeszczęśliwe
z powodu odnalezienia Tatinka i z tej okazji czytającym gościom - kwiatkami, a dzieciom - słodyczami i kolorowymi balonami, podziękowały.

Dobrej zabawie przygrywała znana wszystkim krasnalom i dzieciom piosenka
„ My jesteśmy krasnoludki”, a wesołe inscenizacje wykonane przez pracowników oddziału – dobre humory wzbogacały.

Tak więc Maminka i Halunka  na kolejne już spotkanie „Cała Polska Czyta Dzieciom”, serdecznie wszystkie dzieci  - w swe bajkowe progi zapraszają.

Pracownicy Oddziału Dzieciecego