Drukuj Spotkanie z Michałem Rembasem "Zachodniopomorskie tajemnice"

Spotkanie z MichaÅ‚em  Rembasem „ Zachodniopomorskie tajemnice”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w DÄ™bnie w dniu 7 marca 2012  byÅ‚a organizatorem dwóch  spotkaÅ„ z autorem książki pt. „Zachodniopomorskie tajemnice” MichaÅ‚em Rembasem.
W pierwszym spotkaniu  o godzinie 11.00 uczestniczyÅ‚a mÅ‚odzież z Gimnazjum Publicznego
w DÄ™bnie oraz ZSP nr 1 w DÄ™bnie. W drugim spotkaniu, które odbyÅ‚o siÄ™  po poÅ‚udniu uczestniczyli czytelnicy doroÅ›li.

MichaÅ‚ Rembas z wyksztaÅ‚cenia jest historykiem, z zawodu dziennikarzem, a z pasji podróżnikiem, pasjonujÄ… go także cmentarze. WspóÅ‚pracuje miÄ™dzy innymi z „National Geographic”, „GazetÄ… WyborczÄ…”, „WÄ™drowcem Zachodniopomorskim”.

Autor - jak sam powiedziaÅ‚ przyjechaÅ‚, żeby zachÄ™cić do czytania książki oraz aby zaprosić na wÄ™drówkÄ™ po ciekawych miejscach naszego województwa. PokazaÅ‚ kilkadziesiÄ…t slajdów
z wybranych miejsc w zachodniopomorskim. Opowiadając niezwykłe historie przekonywał
o atrakcyjnoÅ›ci  woj. zachodniopomorskiego. „Zachodniopomorskie tajemnice” to zbiór 37 tekstów o miejscach niezwykÅ‚ych i ciekawych, chociaż maÅ‚o znanych, to m. in.  stare cmentarze, zapomniane pomniki i monumenty, niezwykle okazy przyrody, budowle, ruiny, … Książka  liczy 120 s. i zawiera 37 rozdziaÅ‚ów.

Jak mówi sam autor książka jest subiektywnym przewodnikiem dla ludzi, którzy nie chcÄ…
w wolnym czasie tylko odpoczywać wylegujÄ…c siÄ™ na plażach,  ale  ciekawi sÄ… Å›wiata
i odkrywania historii. Województwo zachodniopomorskie sÅ‚ynÄ…ce  nie tylko z piÄ™knego mola
w MiÄ™dzyzdrojach, portu w ÅšwinoujÅ›ciu czy WaÅ‚ów Chrobrego w Szczecinie, ma również dziesiÄ…tki jak nie setki magicznych miejsc i zakamarków, które poukrywane sÄ… to tu, to ówdzie po lasach, polach, krzakach. Dla tych, którzy szukajÄ… przygód, ciekawostek zachodniopomorskie jest krainÄ… wymarzona, czÄ™sto ukrywajÄ…cÄ… niesamowite miejsca. Pozytywnym atutem książki jest fakt, że ma  format kieszonkowy, który jest wygodny dla potencjonalnego podróżnika.

Spotkanie z MichaÅ‚em Rembasem z pewnoÅ›ciÄ… należy zaliczyć do udanych zarówno, dla mÅ‚odzieży jak i dla dorosÅ‚ych, byÅ‚o okazjÄ… do pogÅ‚Ä™bienia wiedzy na temat naszej „maÅ‚ej ojczyzny” oraz poznania niezwykÅ‚ego czÅ‚owieka z pasjÄ…, która ujawniÅ‚a  piÄ™kno i atrakcyjność krainy zachodniopomorskiej.

Po spotkaniu można było zakupić przewodnik i uzyskać autograf od autora.

Karolina Sielicka