Drukuj "Patroni Roku 2012"

„Patroni Roku 2012”

13 listopada br. goÅ›ciliÅ›my w naszej bibliotece CecyliÄ™ Judek peÅ‚niÄ…cÄ… funkcjÄ™ sekretarza naukowego w Książnicy Pomorskiej, która wygÅ‚osiÅ‚a wykÅ‚ad poÅ›wiÄ™cony patronom roku 2012 – ks. Piotrowi Skardze, Józefowi Ignacemu Kraszewskiemu oraz Januszowi Korczakowi. Patronami roku 2012 zostali ustanowieni  podczas posiedzenia Sejmu, w dniu 16 wrzeÅ›nia 2011 roku. UchwaÅ‚a staÅ‚a siÄ™ doskonaÅ‚Ä… okazjÄ… do przypomnienia  wszystkim Polakom o trzech znamienitych rodakach, którzy w szczególny sposób zapisali siÄ™ „na kartach historii”.

SÅ‚uchaczami wykÅ‚adu byÅ‚a mÅ‚odzież gimnazjalna, licealna, nauczyciele oraz czytelnicy. Cecylia Judek przedstawiÅ‚a zebranym sÅ‚uchaczom ciekawe i nie zawsze znane fakty z życia trzech historycznych postaci oraz wyjaÅ›niÅ‚a również powody ich uhonorowania. PrzybliżyÅ‚a uczniom w sposób niezwykle przystÄ™pny,  a zarazem nowoczesny biogramy znanych dziaÅ‚aczy spoÅ‚ecznych przekonujÄ…c do szerszego zainteresowania siÄ™ ich życiem i dziaÅ‚alnoÅ›ciÄ….  WykÅ‚ad uzupeÅ‚niony byÅ‚ prezentacjÄ… multimedialnÄ…, zawierajÄ…cÄ… zdjÄ™cia i wypowiedzi wyjÄ…tkowych osobistoÅ›ci.

K.S.

Galeria zdjęć - klik