• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie
Drukuj Oleńka z "Potopu" w Dębnowskiej Książnicy

Oleńka z „Potopu” w Dębnowskiej Książnicy

Ikona polskiego kina lat 70-tych, niezapomniana Oleńka z "Potopu" i Izabela Łęcka z "Lalki" czyli Małgorzata Braunek, gościła 26 listopada w dębnowskiej bibliotece promując swoją książkę "Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko". To wywiad-rzeka, który przeprowadził z Nią Artur Cieślar.

Małgorzata Braunek  w książce opowiada o swoich wątpliwościach, wyborach życiowych
i rodzącej się świadomości tego, kim naprawdę jest, o fascynującym i kolorowym życiu,
z dystansem i poczuciem humoru.

W nocie wydawniczej czytamy: "Ikona polskiego kina u szczytu sławy, rozczarowana dotychczasowym życiem, także sobą, wyrusza do Indii i Tybetu, gdzie spotyka Dalajlamę. Odkrywa świat buddyzmu i samą siebie. Pytanie „kim jestem?” powraca do niej obsesyjnie. Dlatego wytrwale kroczy drogą zen.
W końcu sama zostaje nauczycielką buddyzmu - prowadzi medytacje.

Po 20 latach nieoczekiwanie Małgorzata Braunek wróciła do aktorstwa. W 2004 roku zagrała w "Tulipanach", a teraz można ją oglądać w serialu TVP „Nad  rozlewiskiem" obok Joanny Brodzik    i Piotra Grabowskiego.

Spotkanie autorskie w dębnowskiej bibliotece odbyło się w samo południe, mimo wczesnej pory wszystkie  krzesła w sali ekspozycyjnej były zajęte. Dębnowska publiczność wielkimi oklaskami powitała oczekiwanych i niezwykłych gości, którym towarzyszył Konrad Wojtyła
z Polskiego Radia Szczecin - moderator spotkania.

W miłej i ciepłej atmosferze gwiazda polskiego kina chętnie odpowiadała na zadawane pytania moderatora oraz publiczności. Małgorzata Braunek podzieliła się także stosowanymi praktykami buddyjskimi, wyznając, że medytacja pomaga osiągnąć jej spokój  i pogodę ducha. Przyznała także, że buddyzm pomógł jej nabrać dystansu do samego zawodu aktorstwa.

Na spotkaniu można było zakupić promowaną książkę oraz uzyskać autografy od autorów.

K.S.

Małgorzata Braunek jako Oleńka Billewiczówna w filmie "Potop"

reż. Jerzego Hoffmana

Galeria zdjęć - klik