Drukuj Spotkanie autorskie ze SÅ‚awomirem Koprem

Spotkanie autorskie ze SÅ‚awomirem Koprem

GoÅ›ciem dÄ™bnowskiej książnicy  13 listopada br. byÅ‚ SÅ‚awomir Koper – autor popularnych książek historycznych. W spotkaniu uczestniczyli czytelnicy, sympatycy, przyjaciele biblioteki oraz mÅ‚odzież szkolna.

SÅ‚awomir Koper jest autorem książek m. in.: Kobiety PRL,  Å»ycia Prywatnego Elit II Rzeczypospolitej, Gwiazdy Kina PRL, SÅ‚awne Pary PRL.  Aktualnie specjalizuje siÄ™ w okresie miÄ™dzywojennym dziejów Polski i historii polskiej obyczajowoÅ›ci XIX stulecia. W swoich książkach stara siÄ™ pokazać historiÄ™ „z ludzkÄ… twarzÄ…",  ważne osobistoÅ›ci w dziejach naszego kraju w życiu codziennym, nie unikajÄ…c drażliwych tematów. Wychodzi z zaÅ‚ożenia, że życie prywatne, z jego wszystkimi skÅ‚adnikami jest ważnÄ… częściÄ… biografii każdego czÅ‚owieka, porusza tematy z reguÅ‚y pomijane przez innych badaczy. Na spotkaniu autor opowiadaÅ‚ o poczÄ…tkach swojej kariery, o tajnikach powstawania swoich książek, o tym dlaczego podejmuje wÅ‚aÅ›nie takie tematy, a nie inne, o konkurencji w Å›wiecie pisarskim, o zdobywaniu informacji do książek z IPN. Autor ujawniaÅ‚ powszechne nieznane ciekawostki z życia prywatnego osób popularnych m. in. sÅ‚ynnej pary Maryli Rodowicz i Daniela Olbrychskiego. W czasach PRL-u zwiÄ…zkiem tej pary ekscytowaÅ‚a siÄ™ znaczna część spoÅ‚eczeÅ„stwa, ten wÄ…tek zostaÅ‚ opisany w jednej z jego książek.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach dyskusyjnego klubu książki.

K.S.