Drukuj Wystawa malarska Jolanty Szczygieł pn. ,,Enkaustyka - malowanie pszczelim woskiem''

Wystawa malarska Jolanty Szczygieł
pn. ,,Enkaustyka - malowanie pszczelim woskiem''

Od 14 do 26 listopada br. można byÅ‚o oglÄ…dać i  podziwiać w dÄ™bnowskiej książnicy dzieÅ‚a malarskie Jolanty Jolanty SzczygieÅ‚ wykonane technikÄ… tzw. enkaustykÄ… - malowanie pszczelim woskiem. Jest to już kolejna wystawa dzieÅ‚ utalentowanej mieszkanki DÄ™bna. WczeÅ›niej prezentowane byÅ‚y filcowane rÄ™kodzieÅ‚a takie jak: szale, torebki, biżuteria. Po raz pierwszy  swojÄ… kolekcjÄ™ Jolanta SzczygieÅ‚ zaprezentowaÅ‚a podczas Dni DÄ™bna w 2009 r. na pokazie mody znanego stylisty Tomasza Jacykowa.

Ten rodzaj wyjÄ…tkowego malarstwa podczas otwarcia wystawy, a także w późniejszym czasie oglÄ…dali  czytelnicy, sympatycy, przyjaciele i bliska rodzina Jolanty SzczygieÅ‚. Enkaustyka jest jednÄ… z najstarszych technik malarskich na Å›wiecie, która polega na wykorzystywaniu w malarstwie kolorowego gorÄ…cego wosku. Podczas spotkania Jolanta SzczygieÅ‚ przybliżyÅ‚a uczestnikom niezwykÅ‚Ä… technikÄ™ malarskÄ… ukazujÄ…c na żywo sprzÄ™t wykorzystywany do tego celu.

Kolekcje obrazów Jolanty SzczygieÅ‚ cechuje urokliwe bogactwo kolorów, odnoszÄ…ce siÄ™ czÄ™sto do kosmosu, przyrody i innych indywidualnych skojarzeÅ„. WzbudzajÄ… powszechny podziw zarówno dla twórczyni jak i powstaÅ‚ych dzieÅ‚.

Karolina Sielicka