• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
Drukuj Wakacyjne szaleństwa z książką

   Tuż z początkiem lipca, w naszej bibliotece rozpoczęły się wakacyjne, szalone spotkania z książką, które bawiły swych najmłodszych czytelników słowem pisanym oraz mocą niespodzianek i atrakcji, przez kolejne trzy tygodnie. Tym razem, tegorocznym zabawom towarzyszyły fantastyczne opowieści J.K. Rowling o Harrym Potterze. Ta przepięknie wydana publikacja wyd. Media Rodzinna, „Harry Potter i kamień filozoficzny”, które opatrzył rewelacyjnymi, bajkowymi ilustracjami Jim Kay, zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Każdorazowo podczas głośnego czytania ten bogaty tekst przeplatając się z kolorowymi obrazami, które w takim wydaniu wyglądały niezwykle autentycznie, przenosił uczestników w baśniowy świat, malując zachwyt na ich buziach.

   Oprócz tradycyjnego czytania, nie zabrakło zajęć plastycznych, gier, zabaw ruchowych, rozgrywek sportowych na świeżym powietrzu, „Kina u Kubusia” czy spotkania z teatrem – tym razem z humorystycznym i komediowym przedstawieniem „Tajemnica starej szafy”, odwiedzili nas aktorzy teatru EDU – ARIS z Krakowa. Natomiast, dzięki współpracy i otwartości innych placówek działających w naszym mieście na rzecz dzieci, niezwykły okazał się być udział w festynie zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Radość Dzieciom” na terenie Regionalnej Placówki Terapeutycznej w Dębnie. Tam, prze kolejne trzy dni, na naszych małych czytelników czekały niezapomniane chwile i liczne atrakcje. I tak, zaopatrzone w dużą dawkę energii i humoru, dzieci oddawały się rewelacyjnym zabawom i konkurencjom sportowym, relaksacyjnym przejażdżkom na koniach, czy fikuśnym zjazdom na dmuchanej ślizgawce. Nie da się ukryć – sprawiało im to ogromną frajdę i zabawa była przednia. Nie zabrakło też, cukrowej waty, popcornu i pieczonej kiełbaski. Za tak miłe przyjęcie i wspaniałą zabawę, w imieniu dzieci - organizatorom przesyłamy WIELKIE DZIĘKUJEMY za zaproszenie, polecając się na przyszłość J…

   Zwyczajowo też, w czasie wakacji gościliśmy w swych progach panią Reginę Giniewicz asyst. ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Myśliborzu, która przeprowadziła z dziećmi edukacyjną pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji, uatrakcyjniając ją „dużą”, aktywną grą planszową z nagrodami, co wprawiło słuchaczy i czynnych graczy w znakomity nastrój.

   Tak jak wszystko ma swój początek i koniec, tak lipcowych spotkań naszedł kres. Po małym, pysznym „co nieco” – czyli smacznej pizzy i długim spacerze, dzieci rozeszły się do domów, by cieszyć się wolnością, kolejnych wakacyjnych dni.

>> Zapraszamy do Galerii zdjęć <<

 

Udanych wakacji życzą

Milena Szewczyk i Iwona Dziuda
Bibliotekarze Oddziału Dziecięcego

 

Tekst: Milena Szewczyk