Drukuj Międzyszkolny konkurs historyczny w ramach Dębnowskiej Ligi Historycznej pt. ''Historia Dębna''

27 lutego br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w DÄ™bnie odbyÅ‚a siÄ™ II edycja miÄ™dzyszkolnego konkursu historycznego w ramach DÄ™bnowskiej Ligi Historycznej. Tematem konkursu byÅ‚a tym razem „Historia DÄ™bna”. Uczestnikami byli uczniowie SzkoÅ‚y Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w DÄ™bnie, SzkoÅ‚y Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera, SzkoÅ‚a Podstawowej im. Kornela MakuszyÅ„skiego w RóżaÅ„sku, SzkoÅ‚y Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sarbinowie, SzkoÅ‚y Podstawowej im. WÅ‚adysÅ‚awa StanisÅ‚awa Reymonta w Cychrach. Inicjatorem konkursu byÅ‚a grupa emerytowanych nauczycieli historyków oraz regionalistów dziaÅ‚ajÄ…cych przy dÄ™bnowksiej bibliotece. Patronat nad konkursem objÄ™li: Instytut PamiÄ™ci Narodowej oddziaÅ‚ Szczecin, Muzeum Józefa PiÅ‚sudskiego w Sulejówku, dyrektor szkoÅ‚y Podstawowej nr 1 w DÄ™bnie oraz Burmistrz DÄ™bna Grzegorz Kulbicki, który byÅ‚ goÅ›ciem specjalnym konkursu.

Konkurs historyczny skÅ‚adaÅ‚ siÄ™ z dwóch części: indywidualnej (testu) i grupowej. Po części pierwszej komisja konkursowa w skÅ‚adzie: Adam Kaczmarczyk, Barbara KornaÅ›, Edmund ZioÅ‚a, Andrzej Dobrowolski oraz Monika Piotrowska przyznaÅ‚a: dwa I miejsca dla Marcela Habrycha z SP RóżaÅ„sko i Tymoteusza Marciniaka z SP nr 1 DÄ™bno, a II miejsce zajÄ…Å‚ MikoÅ‚aj Mazepa z SP nr 2 DÄ™bno.
W części grupowej, która polegaÅ‚a na pracy zespoÅ‚owej najlepszymi okazali siÄ™:

1. miejsce SP nr 1 w Dębnie,

2. miejsce SP w RóżaÅ„sku,

3. miejsce SP w Cychrach.

Konkurs poprowadziÅ‚a Barbara KornaÅ› – emerytowana dyrektor Gimnazjum Publicznego im. Arkadego Fiedlera w DÄ™bnie i SzkoÅ‚y Podstawowej nr 2 w DÄ™bnie. Nad caÅ‚oÅ›ciÄ… konkursu czuwali pracownicy biblioteki: Karolina Sielicka z dziaÅ‚u zbioru regionalnych, Grzegorz Dudziak z czytelni informatycznej. MateriaÅ‚y do części drugiej - grupowej sporzÄ…dziÅ‚a Katarzyna Grzesiak z czytelni BPMiG w DÄ™bnie. Fundatorem nagród byÅ‚a Gmina DÄ™bno i BPMiG w DÄ™bnie.

Kolejna edycja DÄ™bnowksiej Ligi Historycznej odbÄ™dzie siÄ™ 26 marca br. w Szkole Podstawowej w RóżaÅ„sku pt. „Harcerze w PaÅ„stwie Podziemnym”.

Gratulujemy zwycięzcom.

>>Zapraszamy do Galerii Zdjęć<<