Drukuj Wystawa kolekcji rękodzieł artystycznych Jolanty Szczygieł

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno zaprasza na wystawę kolekcji rękodzieł artystycznych Jolanty Szczygieł w dn. 07-15 maja 2010 r. w godz. 11:00 - 17.00

07 maj 2010 r. godz. 17:00 otwarcie wystawy rękodzieł artystycznych Jolanty Szczygieł.

Jolanta SzczygieÅ‚ jest dÄ™bniankÄ… od 5 lat, choć znanÄ… w DÄ™bnie od ponad 10. Jest twórczyniÄ… artystycznych rÄ™kodzieÅ‚ jak: szale, poncha, torebki, biżuteria i inne, a także wyrobów ceramicznych. Podczas Dni DÄ™bna w 2009 r. po raz pierwszy zaprezentowaÅ‚a swoja kolekcjÄ™ na pokazie mody znanego stylisty Tomasza Jacykowa, któremu bardzo spodobaÅ‚y siÄ™ jej prace. Wszystkie wyroby powstajÄ… w pracowni wyposażonej w specjalny sprzÄ™t i narzÄ™dzia. KolekcjÄ™ cechuje urokliwe bogactwo kolorów od zdecydowanej czerni, granatu, czerwieni, fioletu i butelkowej zieleni do pastelowych odcieni caÅ‚ej gamy kolorów. TworzÄ… one ciepÅ‚y i specyficzny klimat w pomieszczeniach, gdzie sÄ… prezentowane. Pani Jolanta w wywiadzie do Merkuriusza DÄ™bowskiego nr 5 w 2009 r. wyznaje, „…motorem dziaÅ‚ania jest zawsze potrzeba duchowa. To coÅ›, co nie pozwala skupić siÄ™ na rzeczach codziennych.”

DzieÅ‚a pani Jolanty SzczygieÅ‚ wzbudzajÄ… powszechny podziw i zachwycajÄ… zwiedzajÄ…cych wystawÄ™.