Drukuj Urok Świąt Wielkiej Nocy na wystawie rękodzieł artystycznych.

Urok ÅšwiÄ…t Wielkiej Nocy

na wystawie rękodzieł artystycznych

Po raz kolejny Biblioteka Publiczna MiG w DÄ™bnie 19 marca br. zorganizowaÅ‚a wystawÄ™ rÄ™kodzieÅ‚ artystycznych dla czytelników i mieszkaÅ„ców DÄ™bna.

Swoje dzieÅ‚a zaprezentowali: Krystyna Rój, BogusÅ‚awa SÅ‚ugocka, Zofia SzczygieÅ‚, Anatol Wierzchowski oraz Pelagia Szczurowska. ArtyÅ›ci zaprezentowali gÅ‚ównie wiosenne kompozycje, gdzie dominowaÅ‚y kwiaty: krokusy, tulipany, kaczeÅ„ce, żonkile. W zwiÄ…zku z tym, że zbliżaÅ‚a siÄ™ Niedziela palmowa oraz Wielkanoc można byÅ‚y zobaczyć także palmy wielkanocne, pisanki wykonane różnymi technikami, wyplatane i dziergane, kartki Å›wiÄ…teczne, koronkowe i z papierowej wikliny koszyczki, koronki, serwety, koszyczki, obrusy i ceramikÄ™.  Wszystkie prace byÅ‚y wykonane rÄ™cznie, starannie uÅ‚ożone i bardzo kolorowe. NiewÄ…tpliwe zachwycaÅ‚y oczy wszystkich zwiedzajÄ…cych.

Swoje prace zaprezentowali także uczestnicy Warsztatów Terapii ZajÄ™ciowej, którymi kieruje MaÅ‚gorzata Lenkiewicz.  RÄ™kodzieÅ‚a odzwierciedlaÅ‚y przepiÄ™knÄ… aurÄ™ zbliżajÄ…cych siÄ™ ÅšwiÄ…t Wielkiej Nocy. PowstaÅ‚e w 6 pracowniach tj. dziewiarsko - krawieckiej, plastycznej, stolarskiej, komputerowo-muzycznej, wikliniarskiej i kulinarnej przedmioty podczas zajęć prowadzonych pod kierownictwem opiekunek: MaÅ‚gorzaty Fisuli, Anety GrudzieÅ„-Podwójnej budziÅ‚y zachwyt wszystkich zwiedzajÄ…cych.

K.S.