Drukuj Dni francuskie w Dębnie

W dniach 27-30 kwietnia goÅ›cimy w DÄ™bnie organizacjÄ™ charytatywnÄ… TC POLONIA. ZaÅ‚ożona zostaÅ‚a przez 5 studentów pierwszego roku na kierunku handlowym w Instytucie Uniwersytetu Technologicznego w Roubaix – Francja. SÄ… to: Valentin Mortier – przewodniczÄ…cy, Natalia Pulikowska – skarbnik, Marine But – sekretarz oraz Delphine Cordonnier i Heloise Rousseau – czÅ‚onkowie.

Cel, który obrali, to zorganizowanie zajęć dla dzieci z Ogniska wychowawczego „Nasz DOM” przy parafii Å›w. Ap. Piotra i PawÅ‚a, wychowankom Placówki Wielofunkcyjnej, a także czytelnikom BPMiG, oraz promocja Francji.

Oto program:

27.04.09 – otwarcie wystawy „Vive la France – niech żyje Francja” dla zaproszonych goÅ›ci i sponsorów w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy DÄ™bno.

28.04.09 – zawody sportowe „Pokaż na co CiÄ™ stać” w hali sportowej przy Gimnazjum Publicznym w DÄ™bnie.

29.04.09 – dni kultury francuskiej – zwiedzanie wystawy, konkursy, turniej w petanque, podwieczorek francuski dla uczestników w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy.

30.04.09 – rozdanie nagród, zabawa przy ognisku w WyÅ‚uszczarni Nasion w DÄ™bnie.