Drukuj Ekonieborak czy EKOLOG?

Ekonieborak czy EKOLOG?

Niektórzy mówiÄ…: trzynastego i jeszcze w piÄ…tek, to nie może być dzieÅ„ udany. SÄ… jednak tacy, którzy twierdzÄ…, że jest on wyjÄ…tkowy. I dla nas taki wÅ‚aÅ›nie byÅ‚. Dlaczego? Już odpowiadam: biblioteczne skrzaty urzÄ…dziÅ‚y w nocy bal w oddziale dla dzieci i bardzo narozrabiaÅ‚y, zostawiajÄ…c po sobie górÄ™ Å›mieci. ByÅ‚o tu wszystko: papierki po cukierkach, jakieÅ› kartki i kartony, sÅ‚oiki, butelki szklane i plastikowe, opakowania po chrupkach, baterie i tak dalej i tak dalej……. Skrzaty zapadÅ‚y siÄ™ pod ziemiÄ™, nigdzie nie można byÅ‚o ich znaleźć, żeby po sobie posprzÄ…taÅ‚y. Na szczęście przyszÅ‚y do biblioteki 6-latki z Przedszkola Nr 2 w DÄ™bnie by pomóc nam uporać siÄ™ z tym „wysypiskiem”. Dzieci chÄ™tnie zabraÅ‚y siÄ™ do pracy. Bez problemu posegregowaÅ‚y wszystkie Å›mieci, wrzucajÄ…c je do odpowiednich pojemników. ByÅ‚o wiele radoÅ›ci, szczególnie, kiedy za ciężkÄ… pracÄ™ otrzymaÅ‚y zasÅ‚użone nagrody.

PiÄ…tkowe zajÄ™cia odbyÅ‚y siÄ™ w ramach projektu „Eko w dziaÅ‚aniu” realizowanego przez bibliotekÄ™, którego organizatorem jest Celowy ZwiÄ…zek Gmin CZG-12. GÅ‚ównym ich celem byÅ‚o ksztaÅ‚towanie postaw i kultury ekologicznej, promocja dziaÅ‚aÅ„ proekologicznych. Dzieci poznaÅ‚y niektóre z ekologicznych grzechów Ekonieboraka, tytuÅ‚owego bohatera książki „Draka Ekonieboraka” autorstwa Emilii Dziubak, Elizy Saromy – StÄ™pniewskiej oraz Iwony Wierzby. Z pozostaÅ‚ymi grzeszkami zapoznajÄ… siÄ™ w przedszkolu, gdyż w prezencie otrzymaÅ‚y od nas egzemplarz tej ciekawej, pouczajÄ…cej i przezabawnej książki.

Zapraszamy do >> Galerii Zdjeć <<

Iwona Dziuda