• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • ZBC
Drukuj Narodowe Czytanie - Dębno 3 września 2023r.

Narodowe Czytanie

 

3 września br. na placu przed Filią Nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Dębnie przy ulicy Adama Mickiewicza 43 odbyło się Narodowe Czytanie 2023. W tym roku lekturą Narodowego Czytania była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Honorowym gościem wydarzenia była Pani Iwona Katarzyna Pawlak odtwórczyni roli Justyny Orzelskiej w filmie „Nad Niemnem”, która przepięknie przeczytała wybrane fragmenty. Aktorce towarzyszył  Grzegorz Kulbicki - burmistrz Dębna, a całość wydarzenia uświetnił występ  Dębnowskiego zespołu śpiewaczego „FloDeLis”. Na widowni licznie zasiedli mieszkańcy miasta i gminy Dębno. W salach willi prezentowana była wystawa o życiu i twórczości Elizy Orzeszkowej, można było również obejrzeć fragmenty filmu „Nad Niemnem”. Uczestnicy wydarzenia mogli skosztować wspaniałych regionalnych przysmaków „na ludową nutę” przygotowanych przez Panią Anetę i Stanisława Dobropolskich.

Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do zespołu „FloDelis” za przepiękną oprawę muzyczną, Państwa Anety i Stanisława Dobropolskich za wszelką okazaną pomoc i przepyszny poczęstunek, do Pana Piotra Palucha za wykonanie przepięknych zdjęć z uroczystości, Pani Danuty Kołodyńskiej za cudowne kwiaty, a Dębnowskiemu Ośrodkowi Kultury za to, że zawsze możemy na nich liczyć.

 

GALERIA - Narodowe Czytanie - 3 września 2023r.

fot. PIOTR PALUCH