• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • ZBC
Drukuj Eliminacje do Mistrzostw Polski w Catan 2024 w dębnowskiej bibliotece

Eliminacje do Mistrzostw Polski w Catan 2024 w dębnowskiej bibliotece

29 czerwca 2024 roku nasza Biblioteczna Strefa Fantasy przy dębnowskiej bibliotece, w ramach KLUBU Gildia Gier, miała zaszczyt gościć uczestników Eliminacji do Mistrzostw Polski w Catan 2024. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło 12 zawodników, którzy stanęli w szranki, walcząc o tytuł oraz o miejsce w wielkim finale, który odbędzie się we wrześniu tego roku w Krakowie.

Turniej eliminacyjny składał się z dwóch etapów, z których pierwszy miał miejsce właśnie u nas. Po zaciętej rywalizacji udało nam się wyłonić czterech wyróżniających się graczy, którzy wykazali się nie tylko umiejętnościami, ale również doskonałą strategią. Ostatecznie dwóch najlepszych zawodników zakwalifikowało się do wielkiego finału, gdzie będą mieli szansę na zdobycie tytułu Mistrza Polski w Catan.

Gratulujemy naszym dwóm laureatom, którzy dzięki swojej determinacji i zaangażowaniu zdobyli miejsca w finale. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za wspaniałą grę i emocjonujące rozgrywki, które dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. Wasza pasja do gry była inspirująca i mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie na kolejnych turniejach.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do naszego partnera wydarzenia, wydawnictwa Galakta, za wsparcie i współpracę. Ich zaangażowanie w organizację turnieju przyczyniło się do jego sukcesu.

Nasz klub działa bardzo prężnie i zrzesza fanów szeroko pojętej fantastyki, gier planszowych, karcianych i bitewnych. Regularnie organizujemy spotkania, podczas których miłośnicy gier mogą wspólnie spędzać czas, wymieniać się doświadczeniami i rozwijać swoje pasje. Zapraszamy wszystkich chętnych o dołączenia do naszych rozgrywek i stania się częścią naszej społeczności.

Z niecierpliwością czekamy na wrześniowy finał w Krakowie, gdzie będziemy trzymać kciuki za naszych reprezentantów. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach w Bibliotecznej Strefie Fantasy!

 

KLUB Gildia Gier - Biblioteczna Strefa Fantasy

Ewelina Maciocha-Pławska