Drukuj Narodowe Czytanie

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkaÅ„ców DÄ™bna, sympatyków literatury oraz wielbicieli twórczoÅ›ci Juliusza SÅ‚owackiego na tegoroczne Narodowe Czytanie, które odbÄ™dzie siÄ™ na Filii Nr 2, czyli na placu przy Willi, ul. Mickiewicza 43, 8 wrzeÅ›nia o godz. 16:00.

W ramach tego wyjÄ…tkowego wydarzenia wspólnie zgÅ‚Ä™bimy dramat "Kordian", jedno z najważniejszych dzieÅ‚ polskiego romantyzmu, które porusza kwestie wolnoÅ›ci, patriotyzmu oraz osobistych dylematów.

DodatkowÄ… atrakcjÄ… bÄ™dzie możliwość obejrzenia unikalnej wystawy obrazów inspirowanych twórczoÅ›ciÄ… J. SÅ‚owackiego - „Juliusz SÅ‚owacki – MiÄ™dzy sÅ‚owem a obrazem”. Prezentowane dzieÅ‚a, stworzone przez utalentowanych artystów, ilustrujÄ… różne utwory poety, ukazujÄ…c ich gÅ‚Ä™biÄ™ i piÄ™kno w formie wizualnej. Wystawa pozwoli uczestnikom lepiej zrozumieć i poczuć emocje, które towarzyszyÅ‚y powstawaniu literackich arcydzieÅ‚ SÅ‚owackiego.

Program wydarzenia:

• PieÅ›ni zwiÄ…zane z czytanÄ… powieÅ›ciÄ… w wykonaniu dÄ™bnowskiego zespoÅ‚u Å›piewaczego „FloDeLis",

• Fragmenty dzieÅ‚a w wykonaniu dÄ™bnowskich laureatów konkursów recytatorskich: Zuzanny Warunek, Maksymiliana KieÅ‚basy i Nikodema Mazura,

• Projekcja wybranych fragmentów filmu „Kordiana" oraz prezentacja życia i twórczoÅ›ci Juliusza SÅ‚owackiego,

• Ogólnopolska wystawa ilustracji do dzieÅ‚ J. SÅ‚owackiego: „Juliusz SÅ‚owacki. MiÄ™dzy SÅ‚owem a Obrazem” - dziÄ™ki uprzejmoÅ›ci Krasnobrodzkiego Domu Kultury,

• PoczÄ™stunek na „ludowÄ… nutÄ™".

WstÄ™p na wydarzenie jest wolny, a jego atmosfera sprzyjać bÄ™dzie zarówno gÅ‚Ä™bokim refleksjom, jak i integracji miÅ‚oÅ›ników literatury. Niech to spotkanie bÄ™dzie dla nas wszystkich okazjÄ… do wspólnego celebrowania polskiej kultury i sztuki.

Czekamy na Was z niecierpliwością!