Drukuj Wakacje w dębnowskiej bibliotece

Wakacje w dÄ™bnowskiej bibliotece – niezapomniane chwile peÅ‚ne przygód

Od 1 do 19 lipca 2024 r. dÄ™bnowska biblioteka tÄ™tniÅ‚a życiem dziÄ™ki wakacyjnym zajÄ™ciom, które przyciÄ…gnęły wielu mÅ‚odych uczestników. Trzy tygodnie wypeÅ‚nione byÅ‚y zabawÄ…, naukÄ… i niezapomnianymi przygodami, pozostawiajÄ…c dzieciom mnóstwo wspaniaÅ‚ych wspomnieÅ„.

Tydzień 1: Książki i integracja

Pierwszy tydzieÅ„ upÅ‚ynÄ…Å‚ pod znakiem literatury. MÅ‚odzi uczestnicy zanurzyli siÄ™ w Å›wiecie książek, rozwijajÄ…c swojÄ… wyobraźniÄ™ i odkrywajÄ…c nowe historie oraz bohaterów. Nie zabrakÅ‚o również aktywnoÅ›ci fizycznej – spacer do lokalnego parku z placem zabaw i siÅ‚owniÄ… zewnÄ™trznÄ… dostarczyÅ‚ dzieciom wiele radoÅ›ci. TydzieÅ„ zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ wspólnym oglÄ…daniem filmu w „Kinie u Kubusia”, gdzie na uczestników czekaÅ‚a pyszna pizza.

Tydzień 2: Nauka i przygoda

Drugi tydzieÅ„ przyniósÅ‚ jeszcze wiÄ™cej atrakcji. RozpoczÄ…Å‚ siÄ™ wycieczkÄ… do lokalnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie dzieci nauczyÅ‚y siÄ™ zasad segregacji odpadów i recyklingu. KolejnÄ… atrakcjÄ… byÅ‚y zajÄ™cia inspirowane Å›wiatem Harry'ego Pottera, podczas których uczestnicy poczuli siÄ™ jak uczniowie Hogwartu, rozwijajÄ…c przy tym umiejÄ™tnoÅ›ci jÄ™zykowe. ZajÄ™cia poprowadziÅ‚a  Joanna z EnglishLab Centrum JÄ™zykowe by Joanna Mazur. Wizyta komendanta Straży Miejskiej oraz emocjonujÄ…ce zawody o ZÅ‚oty Bilet byÅ‚y kolejnymi punktami programu, które dostarczyÅ‚y dzieciom wiele emocji.

Tydzień 3: Edukacja i fotografia

Ostatni tydzieÅ„ wakacyjnych zajęć upÅ‚ynÄ…Å‚ pod znakiem edukacji i zabawy. Wycieczka do Komisariatu Policji w DÄ™bnie oraz wykÅ‚ad o bezpiecznych wakacjach przybliżyÅ‚y dzieciom rolÄ™ sÅ‚użb mundurowych oraz zasady bezpieczeÅ„stwa. GoÅ›ciem specjalnym byÅ‚ ratownik medyczny Wojciech Kujawa, który przeprowadziÅ‚ warsztaty z pierwszej pomocy. Tradycyjny spacer do WyÅ‚uszczarni Nasion w NadleÅ›nictwie DÄ™bno, który poprowadziÅ‚ Maciej Kmita  zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ ogniskiem, a finaÅ‚owym wydarzeniem byÅ‚a piknikowa sesja zdjÄ™ciowa z profesjonalnym fotografem Marcinem Pechem.

Wakacje w dÄ™bnowskiej bibliotece to czas peÅ‚en radoÅ›ci, nauki i integracji. Bogaty program zajęć sprawiÅ‚, że dzieci nie tylko dobrze siÄ™ bawiÅ‚y, ale także nabyÅ‚y nowe umiejÄ™tnoÅ›ci i nawiÄ…zaÅ‚y przyjaźnie, które na dÅ‚ugo pozostanÄ… w ich pamiÄ™ci. Organizatorzy zapraszajÄ… już teraz na kolejne wakacyjne przygody w bibliotece.

Ewelina Maciocha

Karolina Gabrysiak