• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie
  im. Antoniego Dobrowolskiego
 • Biuletyn Informacji Publicznej
 • ZBC

wkrótce...

 

Gorąco zapraszamy na wystawę ozdób wielkanocnych. Prezentowane będą misternie wykonane prace, ozdoby i dekoracje wielkanocne. Cuda, cudeńka na stół wielkanocny!

Wernisaż wystawy odbędzie się 4 kwietnia 2022 r. o godzinie 16:00 w salach Biblioteki.

Prezentować się będą lokalni rękodzielnicy:

 • Alicja Suska z Dębna
 •  Bogusława Sługocka z Dębnowskiego Ośrodka Kultury
 • Emilia i Józef Podwójni z Warnic
 • Środowiskowy Dom Samopomocy z Dębna, Dzienny Dom „Senior +”
 • Warsztat Terapii Zajęciowej z Dębna
 • Zofia Szczygieł z Dębna
 • Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Dębnie
 • Sekcja Garncarstwa z DOK-uą

Prace będzie można zakupić bezpośrednio u Wystawców.

Zapraszamy serdecznie!

 

 

czytaj więcej

Filia nr 1 w Dębnie

W dniach 30.03 - 01.04.2022 r. (środa-piątek) filia nr 1 na Oś. Waryńskiego będzie zamknięta. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

27 marca br. o godz.19.00 w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie odbędzie się koncert Chóru Akademickiego im. prof. Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego pn. Misterium Pasyjne. Zapraszamy!

 

czytaj więcej

Czytelniku zaproponuj książkę

Akcja, Czytelniku zaproponuj książkę

 

   Czytelniku na rynku wydawniczym ukazała się właśnie powieść Twojego ulubionego autora? Zainteresowała Cię, któraś z promowanych w ostatnich tygodniach książka z gatunku science – fiction? A może jesteś fanem literatury faktu i chętnie sięgnąłbyś po jeden z najnowszych tytułów? Skontaktuj się z nami. Wspólnie zdecydujemy, jakie książki powinny znaleźć się na bibliotecznych półkach...

czytaj więcej

Nieodpłatna pomoc prawna

   W związku z obowiązkiem nałożonym ustawą z dnia 5 lipca 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (t.j. Dz.U. z 2020r. poz. 2232 ze zm.) informujemy osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej którzy szukają pomocy. Wszelkie informacje znajdziecie Państwo w ulotce podanej poniżej oraz listę jednostek do których można zwrócić się o poradnictwo.

Ulotka - Nieodpłatna pomoc prawna

Lista jednostek poradnictwa 2021

czytaj więcej

Książki dla seniora, osób niedowidzących i niewidomych

Rezerwuj książki dla seniora, osób niedowidzących i niewidomych

 

Szanowni Czytelnicy zachęcamy do korzystania z książek mówionych  i audioboków, które można wypożyczyć w czytelni internetowej.

Książki można słuchać za pomocą Czytaka - jest to urządzenie umożliwiające odtwarzanie książek mówionych w formacie, słuchanie audiobooków i odtwarzanie muzyki w formatach mp3. Polecany jest osobom niewidomym, słabowidzącym i seniorom, którzy nie mogą czytać tradycyjnych książek. Dzięki dużym i wyczuwalnym klawiszom można korzystać z urządzenia w sposób bezwzrokowy. Czytak można wypożyczyć wraz z książkami mówionymi...

czytaj więcej

Mała książka - wielki człowiek

  Z dumą informujemy że ponownie nasza biblioteka bierze udział w projekcie Mała książka - wielki człowiek

  Jest to projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start...

 

czytaj więcej

już za nami

Filia nr 1 w Dębnie
Uprzejmie informujemy, że w dniach 27 września - 1 października 2021 r. Filia nr 1 w Dębnie na os. Waryńskiego będzie czynna w godzinach od 13.00 do 17.00. Przepraszamy za utrudnienia.

czytaj więcej

Wypożyczalni dla dorosłych - Wejście

Drzwi wejściowe do wypożyczalni dla Dorosłych

Drodzy Czytelnicy

Od 08.02.2021 r. (poniedziałek) wejście do Wypożyczalni dla dorosłych zostało przeniesione z drzwi wejściowych klatka C do drzwi głównych przy drzwiach wejściowych klatka A (wejście do Czytelni dla Dorosłych).

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego:  zasłaniania  nosa i ust, dezynfekcji rąk oraz dystansu społecznego. W pomieszczaniu mogę przebywać maksymalnie 3 osoby.

czytaj więcej

450 lecie Dębna

Zdjecie - Katarzyna Brunszwicka oraz Jan z Kostrzyna Budynk Zarządu Domeny Margrabiowskiej

   Dokładnie w 2020 roku minęło 450 lat od nadania praw miejskich Dębnu. Inspiratorką nadania tych praw była Katarzyna Brunszwicka żona Jana z Kostrzyna. Okres panowania Jana z Kostrzyna i jego zony Katarzyny był dla Dębna dobrym okresem...

czytaj więcej

Akcja promocyjna #SzczepimySię przeciw COVID

zdjęcie, akcja szczepimy sie, widok szczepionki w butelce i szczęśliwi ludzie

   Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Myśliborzu informuje o szeroko zakrojonej akcji promocyjnej #SzczepimySię zachęcającej do sczepień przeciw COVID, która może przynieść efekt w postaci zgłaszania się Polaków i Polek na szczepienia, a w efekcie umożliwi wszystkim powrót do tak oczekiwanej "normalności". Więcej informacji na stronie www.debno.pl / Szczepienia przeciwko COVID – 19 , i www.mysliborz.pl / Szczepienia przeciwko COVID – 19 oraz www.gov.pl / Szczepienia przeciwko COVID – 19

czytaj więcej