• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej

wkrótce...

Zakazane książki

   Zapraszamy w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek na wystawę pt. "Zakazane Książki", która będzie dostepna od 8 do 30 maja w Bibliotece.

czytaj więcej

już za nami

Opowiastka o groszku - bajkoczytanie

   Dnia 08.11.2017 mieliśmy ogromną przyjemność gościć przedszkolaki z Salezjańskiego Centrum Edukacyjnego w Dębnie. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bajanie z groszkiem. Bajkoterapia”.

czytaj więcej

Kresowiacy z Dębna na uroczystościach w Szczecinie

Powiększ zdjecie. Antoni Dąbrowski udziela wywiadu dla Radia Szczecin

   Na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, w piątek 27 października 2017 r. odbyła się uroczystość złożenia Urny z ziemią pochodzącą z 28 miejscowości z obszaru Wołynia, gdzie podczas drugiej wojny światowej dokonano zbrodni ludobójstwa na ludności polskiej. Jest to swoisty kamień węgielny pod budowę pomnika ofiar nacjonalistów ukraińskich z lat 1939-1947. W uroczystości wzięli udział także członkowie powstałego w Dębnie Stowarzyszenia Kresy Wschodnie - Dziedzictwo i Pamięć: Antoni Dąbrowski, Edward Babczyszyn, Felicjan Cholewiński, Edward Ankudowicz, Adam Kaczmarczyk i Grzegorz Podwójny.

czytaj więcej

Sprawozdanie z imprezy pirackiej

   

   Za nami huczne otwarcie sezonu Dyskusyjnego Klubu Książki, które przebiegło pod piracką banderą. Naszym celem było zaszczepienie w dzieciach pasji czytania książek jak również zabranie ich w świat fantazji i literackiej przygody

czytaj więcej

Głosowanie na książkę pt. "Cmentarz Janowski we Lwowie"

   Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu na książkę pt. "Cmentarz Janowski we Lwowie", która została nominowana w konkursie Książka Historyczna Roku 2017. Dr hab. prof. Uniwersytetu Szczecińskiego Ryszard Tomczyk gościł w naszej bibliotece 09.03.2017 z wykładem pt. „Wołyń 1943. Geneza, rozwój i apogeum mordów na Kresach”. - link spotkania

link do głosowania: >> głosuj <<

czytaj więcej