• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej

wkrótce...

Rajd Nordic Walking dla Kingi Godzik

    6 stycznia (sobota) 2018 r. w Dębnie odbędzie się impreza charytatywna pn. „Rajd Nordic Walking dla Kingi Godzik”, zorganizowana przez Grupę Rowerową „Rowerowe Dębno”, przy współpracy ze Stowarzyszeniem UNUM. Start godz. 10:00, teren po byłym amfiteatrze, ul. Grunwaldzka. Meta: pole piknikowe przy jez. Duszatyń. Dystans: ok. 8 km w obie strony.

czytaj więcej

już za nami

Spotkanie z Filipem Łobodzińskim

   W Bibliotece Publicznej MiG Dębno 7 czerwca br. gościł Filip Łobodziński wraz z Arturem Bursztą - właścicielem i szefem Biura Literackiego, który poprowadził całe spotkanie. Wizyta w Dębnie była jedną z wielu, które zostały zaplanowane w całej Polsce.

czytaj więcej

Wizyta byłych mieszkańców Dębna

   Dnia 27 maja br. nasze miasto odwiedziła grupa byłych mieszkańców Dębna na czele z Eberhardem Kunstem. Wizyta rozpoczęła się nabożeństwem ekumenicznym w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Dębnie, w której uczestniczyli m. in.: Piotr Downar – burmistrz Dębna, Paweł Chrobak - przewodniczący Rady Miejskiej, Monika Piotrowska - dyrektor dębnowskiej biblioteki oraz mieszkańcy Dębna.

czytaj więcej

"Doktor Dzięcioł" - Teatr Duet z Krakowa

„Doktor Dzięcioł”
przyfrunął do Oddziału Dziecięcego

   Zaproszenie dzieci na przedstawienie teatralne to kolejna propozycja Biblioteki Publicznej z okazji „XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek” obchodzonego w dniach 8-15 maja 2017 r.

czytaj więcej

"Fabryka Inspiracji" z Magdaleną Staniszewską

WARSZTATY Z „FABRYKĄ INSPIRACJI” - SÓWKA MĄDRA GŁÓWKA WG. MAGDALENY STANISZEWSKIEJ

 

   Kolejne spotkanie dla naszych najmłodszych czytelników zorganizowane z okazji tegorocznego tygodnia bibliotek, przyniosło ze sobą wiele radości, uśmiechów i twórczego zadowolenia wśród dzieci, gdyż 10 maja br. w naszym Oddziale Dziecięcym odbyły się rewelacyjne warsztaty przeprowadzone przez panią Magdalenę Staniszewską założycielkę „Fabryki Inspiracji”.

czytaj więcej

ODDZIAŁ DZIECIĘCY - PRZEMIŁY DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

ODDZIAŁ DZIECIĘCY - PRZEMIŁY DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

W TOWARZYSTWIE MŁODZIEŻY Z SP SARBINOWO

 

    Tegoroczny, już XIV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK, rozpoczął się dla Oddziału Dziecięcego naszej biblioteki wyjątkowo…

Po raz kolejny, bowiem, gościliśmy w swych progach uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej z Sarbinowa. Tym razem uczestnikami spotkania była młodzież z klas 4 – 6, która wzięła udział w twórczych zajęciach opartych na kontakcie z niebywale sugestywną prozą „Zielony i Nikt” znakomitej autorki Małgorzaty Strzałkowskiej.

czytaj więcej

Kiermasz książki

  Biblioteka zaprasza w dniach 9-15 maja 2017r. na kiermasz ksiązki pt."Chcesz wzbogacić Biblioteczkę Kup książeczkę za złotóweczkę".

czytaj więcej