• Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dębno
    im. Antoniego Dobrowolskiego
  • Biuletyn Informacji Publicznej

wkrótce...

już za nami

Rajd Nordic Walking dla Kingi Godzik

    6 stycznia (sobota) 2018 r. w Dębnie odbędzie się impreza charytatywna pn. „Rajd Nordic Walking dla Kingi Godzik”, zorganizowana przez Grupę Rowerową „Rowerowe Dębno”, przy współpracy ze Stowarzyszeniem UNUM. Start godz. 10:00, teren po byłym amfiteatrze, ul. Grunwaldzka. Meta: pole piknikowe przy jez. Duszatyń. Dystans: ok. 8 km w obie strony.

czytaj więcej

Trzymaj bajkowy fason

   W czwartek 16 listopada w Bibliotece Publicznej MiG Dębno odbyło się spotkanie z okazji Dnia Postaci z Bajek. Do Oddziału Dziecięcego zawitały dzieci w najwymyślniejszych przebraniach.

czytaj więcej

PACZKA LITERACKA w Bibliotece Publicznej w Dębnie !

    W ramach akcji „Paczka literacka”, zorganizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Biblioteka Publiczna im. A. Dobrowolskiego w Dębnie znalazła się w gronie 1200 bibliotek z całej Polski, które otrzymały „Paczkę literacką”.

czytaj więcej

Czytaj PL

   Akcja Czytaj PL to największa akcja promująca czytelnictwo w Polsce. Umożliwia ona dostęp do 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków w całości i zupełnie za darmo przez cały listopad.

 

czytaj więcej

Opowiastka o groszku - bajkoczytanie

   Dnia 08.11.2017 mieliśmy ogromną przyjemność gościć przedszkolaki z Salezjańskiego Centrum Edukacyjnego w Dębnie. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bajanie z groszkiem. Bajkoterapia”.

czytaj więcej

Kresowiacy z Dębna na uroczystościach w Szczecinie

Powiększ zdjecie. Antoni Dąbrowski udziela wywiadu dla Radia Szczecin

   Na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, w piątek 27 października 2017 r. odbyła się uroczystość złożenia Urny z ziemią pochodzącą z 28 miejscowości z obszaru Wołynia, gdzie podczas drugiej wojny światowej dokonano zbrodni ludobójstwa na ludności polskiej. Jest to swoisty kamień węgielny pod budowę pomnika ofiar nacjonalistów ukraińskich z lat 1939-1947. W uroczystości wzięli udział także członkowie powstałego w Dębnie Stowarzyszenia Kresy Wschodnie - Dziedzictwo i Pamięć: Antoni Dąbrowski, Edward Babczyszyn, Felicjan Cholewiński, Edward Ankudowicz, Adam Kaczmarczyk i Grzegorz Podwójny.

czytaj więcej